Blog,  Učiaca veža

Učiaca veža – drevený pomocník nielen v kuchyni

Učiaca veža – čo to vlastne je?

Aj keď mne a môjmu mužovi príde slovné spojenie učiaca veža úplne prirodzené, existujú ľudia, ktorí sa s týmto výrazom ešte nikdy nestretli.

Dovoľte mi teda kratučký popis tohto novodobého výrobku. Ide o učiacu pomôcku tzv. learning tower. Je to kus krásneho ručne robeného nábytku z dreva, ktorý slúži pre deti. Svojou na mieru presnou výškou sa prikladá ku kuchynskej linke (príp.k umývadlu do kúpeľni) za účelom budovania samostatnosti dieťaťa podľa princípu výchovy Montessori. Dieťa, sa tým pádom dostane na výšku, v ktorej vidí dianie okolo seba a môže sa na ňom veľmi aktívne podieľať. My osobne sme pochopili Montessori takto: dajte sa do výšky vášho dieťatka a zrazu to všetko pochopíte: áno, vy dospelí vidíte na veci uložené na kuchynskej linke, na drez, na misky s dobrotami, do skriniek, na komodu…ale Vaše dieťa nie. Skloňte sa k dieťaťu a pozri sa hore – vtedy pochopíte. A práve preto vynašli aj túto úžasnú učiacu vežu – bezpečný kvalitný nábytok, kde môže dieťa spokojne sledovať svet okolo seba a dianie v kuchyni.

Učiaca veža od originalnevecicky.sk

Učiaca veža je vhodná pre deti o 1 do 5 rokov dieťaťa. Prípadne ju môžete využívať pokiaľ Vám bude vyhovovať. Všetko záleži od povahy dieťaťa. Z vlastnej skúsenosti vieme, že najväčsí záujem o dianie v kuchyni prejavujú deti približne od 1,5 – 2 rokov. Práve v tomto období su deti zvedavé a pripravené pomáhať a nasávať nové veci.

Naša veža je vyrábaná z kvalitného smrekového dreva a je riadne opracovaná. Výška je upravovaná na mieru podľa Vašej kuchynskej linky. Naša učiaca veža má v hornej časti aj predné zábradlie. Veža je vyrábaná bez viditeľných spojov.

Povrchová úprava veží je buď prírodné drevo – nelakované alebo Vám vieme vežu nalakovať do akejkoľvek farby. Na naše learning towers farbu profesionálne striekame, čím sa na povrchu vytvorí komplexná jednoliata vrstva. Nie je vidno žiadne ťahy štetcom.

V ponuke máme dva typy: učiaca veža Classic a učiaca veža Guard, ktorá ma v hornej časti ešte pridané vertikálne tyčky. Všetko pre bezpečnosť Vášho dieťaťa.

Print Friendly, PDF & Email