učiaca veža
Blog,  Nezaradené

Učiaca veža – drevený pomocník nielen v kuchyni

Učiaca veža – čo to vlastne je?

Aj keď mne a môjmu mužovi príde slovné spojenie učiaca veža úplne prirodzené, existujú ľudia, ktorí sa s týmto výrazom ešte nikdy nestretli.

Dovoľte mi teda kratučký popis tohto novodobého výrobku. Ide o učiacu pomôcku tzv. learning tower, a teda kus krásneho ručne robeného nábytku z dreva, ktorý slúži pre deti. Svojou na mieru presnou výškou sa prikladá ku kuchynskej linke (príp.k umývadlu do kúpeľni) za účelom budovania samostatnosti dieťaťa podľa princípu výchovy Montessori. Dieťa, sa tým pádom dostane na výšku, v ktorej vidí dianie okolo seba a môže sa na ňom veľmi aktívne podieľať. My osobne sme pochopili celé Montessori takto: dajte sa do výšky vášho dieťatka a zrazu to všetko pochopíte: áno, vy dospelí vidíte na veci uložené na kuchynskej linke, na drez, na misky s dobrotami, do skriniek, na komodu…ale Vaše dieťa nie. Skloňte sa k dieťaťu a pozri sa hore – vtedy pochopíte. A práve preto vynašli aj túto úžasnú učiacu vežu – bezpečný kvalitný nábytok, kde môže dieťa spokojne sledovať svet okolo seba a dianie v kuchyni.

Naša osobná skúsenosť

Naša Meli je hyper-super aktívne dieťa, a akonáhle sa rozbehla na dve nohy a začala nadvihovať hlavu do neskutočných výšin, sme vedeli, že nosenie na rukách je síce krásne, ale bolestivé. Rozhodli sme sa preto aj my vyskúšať učiacu vežu, odkiaľ mohla v pokoji sledovať, čo mama a tata robia “tam hore“. Ako postupne rástla, rástol aj jej záujem o aktívne zapájanie do každodenných prác – a toto Vám povie takmer každá maminka na materskej – že je to na nezaplatenie. Ale aby ste si opäť nemysleli, že sme dokonalí, tak Vám dám aj jedno reálne porovnanie a príklad: naša Meli sa veľmi teší, že môže pomáhať a hlavne momentálne napodobňovať maminu a tata v kuchyni, ale rovnako rýchlo ju zaujme aj to, čo sa deje v obývačke a taktiež aj štekot psa. Takže sú dni, kedy ju prekladám hore dole z veže na vežu. Ale mám najlepšiu kamarátku Sašku, ktorej dcéra Miška vydrží stáť vo veži pol dňa ( a každý deň) a aktívne sa zapája do každej jednej „akcie“, ktorú robí mama. Takže naozaj zaleží aj od osobnosti dieťaťa a trpezlivosti matky ako veľmi na stupnici od jedna do desať využijete túto užasnú drevenú a modernú pomôcku.

Učiaca veža – learning tower vyrobená u nás v Nitre

Učiaca veža je vhodná pre deti od jedného roka až do 5 rokov. Preto je veľmi fajn, ak je Vaša veža polohovateľná, aby ste mohli stupne prispôsobiť k rastu Vašej ratolesti. Naša učiaca veža má tri polohy. A kedže sami máme milované dieťa, tak pri výrobe dbáme na stopercentnú bezpečnosť a kvalitu. Ako som už raz písala, každá jedna veža prešla záťažovým testom menom Amelia :). Veže sú vyrobené z kvalitného smrekového dreva, sú riadne ošetrené a spracované. Medzi naše najobľúbenejšie a najpredávanejšie odtiene patrí slonová kosť, biela či sivá. Ale samozrejme, vieme Vám vyrobiť akúkoľvek vežu na mieru, a hlavne s láskou. Sme mladí, moderní a ľúbime Montessori pomôcky.

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *