O nás

Kto sme a odkiaľ prichádzame

Na začiatok by sme sa chceli predstaviť a možno trocha aj ukázať aby ste videli kto sme. Sme mladá veselá rodina pochádzajúca z mesta Nitry. Peter je vyštudovaný rezbár a stolár, flegmatik prvého stupňa. Čo sa týka mňa, som klasická „závisláčka“ na výrazných rúžoch a čiernej očnej linke. Vyštudovala som UKF v Nitre a po ročnej materskej „dovolenke“ (úprimne, naozaj doteraz nerozumiem kto konkrétne a z akého dôvodu to nazval dovolenka) som sa vrátila do práce.

Manželmi sme sa stali v máji 2018 a v práve v tom období sme sa rozhodli, že rozbehneme aj našu stránku, e-shop a skromný blog. Ako prvé sme začali s výrobou postelí a postieľok pre deti v tvare domčeka, postupne sme prešli na veľmi atraktívne učiace veže a nábytok do detskej izbičky. Všetky naše výrobky sú zhotovené na mieru, vyrobené z kvalitného dreva a riadne opracované. Navyše prešli aj záťažovým testom menom „Amelia“ – naša dcéra testovala každý jeden kúsok predtým ako sme spustili jeho výrobu.

Milujeme drevo, handmade veci, Montessori pomôcky. Sme mladí, moderní a kreatívni. Radi experimentujeme, vymýšľame nové veci a nepoznáme limity.

Naša výroba

Všetky naše drevené produkty sú ručne a riadne spracované. Ako materiál používame len kvalitný prírodný masív (smrek, buk príp. iné na želanie zákazníka). Nepracujeme, a ani neplánujeme vyrábať z iných materiálov ako sú drevotrieska, MDF a iné. Práca s prírodným drevom je náročná, ale my ju proste milujeme.

wood

Prírodná verzia v našej ponuke znamená že drevo je riadne opracované, brúsené, tmelené a následne znova do hladka obrúsené. Táto verzia dreva nie je inak povrchovo upravovaná. Samozrejme Vám vieme na želanie prírodnú verziu riadne povrchovo ošetriť, či už nalakovať matným/priesvitným lakom, navoskovať – zaleží len na Vás. Ak Vás zaujala „lakovaná – farbená“ verzia, v tom prípade si viete vybrať z množstva odtieňov a farieb, s ktorými pracujeme. Farby, ktoré používame spĺňaju európsku normu pre povrchovú úpravu hračiek podľa  STN EN 71/3 pre priamy styk so suchými potravinami a hračkami aj pre deti do 3 rokov.

colors

Vedzte, že každý jeden produkt, ktorý nájdete u nás vieme zhotoviť v akejkoľvek veľkosti, romeroch a farbe. Nepoznáme „atypický rozmer“, lebo každý rozmer je ten VÁŠ.

Ak máte zálusk na iný kúsok, ktorý zatiaľ nemáme v ponuke, pošlite nám fotku, a spolu niečo vymyslíme. Píšte, volajte, informujte sa. A v prípade, že máte záujem a cestu okolo, kľudne sa u nás zastavte. Dáme kávu, čaj, víno alebo koláč. Môžete si prísť pozrieť naživo našu výrobu a osobne doladiť detaily.

Tešíme sa na Vás.

Peťo, Janka a Meli

Print Friendly, PDF & Email