Detska postel
Blog,  Nezaradené

Detská posteľ s knižnicou -alebo ako milujeme knihy

My a knihy v našej knižnici

Ako som tu raz písala, s mužom sme ozajstné protiklady. Ja zbožňujem čítať už od detstva. Čítala som povinné školské čítanie, mala som založený čitateľský preukaz v mestskej knižnici, kde sme chodili pravidelne každý jeden mesiac s mojou maminou. Dýchala som tu atmosféru starých aj nových knižiek, a bola som vždy veľmi nervózna, aby som si vybrala niečo zaujímavé a pútavé. Trávili sme tam spolu hodiny. Na druhej strane, môj muž Peter, nemal ani preukaz a čitateľský denník z povinného čítania odpísal od suseda. Avšak, všetko sa zmenilo s príchodom našej Meli. Tej čítame od malička, dokonca aj zaspáva pri rozprávke, ktorú poctivo číta práve ON. a navyše, jej roztomilá drevená detská posteľ s knižnicou jej umožní vybrať si knižku s rozprávkou, na ktorú má práve náladu.

Čo sa týku výberu, tak ako prvé sme samozrejme kupovali rôzne leporelá, ktoré boli naozaj krikľavé a veľa šušťali. Ako však naša Meli postupne rástla, rástla s ňou aj jej knižnica – drevená detská knižnica s postieľkou. Pomaly sme prechádzali na knižky s tvrdými stranami, v ktorých začala sama stále viac a viac listovať, sledovať obrázky a reagovať.

Knižky, ktoré čítame 

Čítali sme každý deň. Ráno keď vstala, poobede, aj večer. A teraz môžem s hrdosťou typickou pre „prvomatky“ povedať, že naše 15-mesačné dieťa miluje knižky. A keď jej povieme že ideme „do mesta“, tak naša prvá cesta vedie do kníhkupectva. Tam vieme stráviť veľmi dlhé spoločné chvíle.

A teraz by som sa s Vami podelila o konkrétne príklady. Momentálne sa nám veľmi zapáčili knižky od vydavateľstva Svojtka. Majú obrovsky výber, krásne ilustrácie a zaujimavé témy. U nás samozrejme najviac letia o zvieratkách a farme.

„Čo objavíš v záhrade?“ – táto knižka je naozaj krásne spracovaná a vie zaujať na prvý pohľad. Obsahuje „odklápacie“okienka s jednoduchým textom a roztomilé animácie. Identická je jej sestra „Pozri sa čo sa deje na farme“, na ktorej sme „frčali“ dlhé týždne.

Ďalšie zo série sympatických knižiek sú: „Čo sa deje v parku“ – pre deti od jedného roka s pevnými stránkami na tlačenie, ťahanie a posúvanie. Knižky obsahujú 4 pevné stránky. V tejto edícií nájdete rôzne témy, a môžete si vybrať z niekoľko titulov, napr. “ V Zoo“, „V detskej izbe“, „Na ihrisku“, „Leto v záhrade“ a iné. 

Ako poslednú by som chcela spomenúť knižku „Rastiem, hrám sa a spoznávam svet“. Je síce určená pre deti od 3 rokov ale u nás doma sa umiestnila v TOP 3. Má väčší formát, niekoľko odklápacích okienok, dvojstránku s príbehom o cirkuse, abecedu s animáciami a iné. Jediné, čo nás ako správne dievčatá nezaujalo sú „Dopravné prostriedky“. Ale toto zanechávame chlapcom, keďže ich považujeme za expertov v tejto kategórií. 

A teraz milí čitatelia, ma zaujíma Váš názor a Vaše príbehy. Čítate Vašim deťom? Aké knižky preferujete? Napíšte mi, buďte mojou ďalšou inšpiráciou.

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *